Yapabilirler Çünkü Yapacaklarına İnanıyorlar

Written By: Beyin Gücü - May• 06•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

hedefe ulaşmak

 

Virgil “Yapabilirler çünkü yapabileceklerini düşünüyorlar” diye tanımlıyor inancı. Gerçekten de Hindistan’ın İngiliz sömürgesinden kurtulacağına inanan Mahatma Gandhi bunu gerçekleştirerek inancın gücünü ortaya koyuyordu. Oysa madden sahip olduğu tek şey sadece bir âsâdır. Hintlilerin, İngilizler’i Hindistan topraklarından atmanın mümkün olmadığına dair inanışlarını değiştirmiştir. Gandhi zorluklar sıkıntılar çekmişse de inancı ile zafere ulaştırmıştır Hintliler’i. Kendi tarihimizde de bunun örneklerini görebiliriz. Bütün olumsuz şartlara rağmen Atatürk, Türk milletini başarıya inandırmış ve sonunda büyük zafer elde edilmiştir.

Yapabileceğinize de inansanız yapamayacağınıza da inansanız her iki durumda da haklısınız. Çünkü inanırsanız yaparsınız, inanmıyorsanız yapamazsınız.

Bu noktada insanları inançları açısından ikiye ayırmak mümkündür. Birinci grup yapabileceğine inananlar ve yapanlar, ikinci grup ise başaramayacağına inananlar ve başaramayanlar. Beyne yönlendirilen komutlar doğrudan hareketlerimize yansıdığı için inançlar, fiziksel faaliyetlerimizi yönlendirmektedir.

İnanç insanın potansiyelidir. Bu potansiyel güç, kullanılabilirse sizi müthiş derecede enerjik, güçlü ve yaratıcı bir duruma sokabilir. Yanlış yönlendirildiği zaman da pili bitmiş, hayattan bıkmış bir insan haline sokabilir.

 

NLP ile Başarı/Yücel Gökmen

www.beyingucu.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Can Dündar'dan Annesine Hitap başlıklı makalemizde can dündar, can dündar'ın annesine şiiri ve çocuk eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir