Subliminal Motivasyon Teknikleri ile Bilinçaltının Efendisi Olun

Written By: Beyin Gücü - May• 18•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

bilincdisi zihin

Motivasyon; Latince “movere” yani “hareket ettirme, hareketlendirme” kelimesinden gelen ve hayatımıza yepyeni heyecanlar katan bir kelime. Amaçları, istekleri, arzuları, ihtiyaçları, dürtüleri, kısacası sizi belirlediğiniz hedefe yönlendirmede gerekli olan sistemler bütünü… Kabaca “gaz verme” de diyebiliriz aslında. Bu kankanızın, “Hadi oğlum, sen bu işi yaparsın” telkini de olabilir, kendi kendinizi ikna etmek için kullandığınız “Ben bu işi başarabilirim” diyen içsesiniz de… Size anlatacağım yöntem, tamamen kendi kendinizle yapabileceğiniz bir motivasyon sistemi. Ben buna Subliminal Motivasyon Tekniği diyorum. Bu sistemi uygularken de tamamen sizi kullanıyorum. Daha doğrusu, bilincinizi motivasyonda etkin biçimde kullanabilen sizlerin bilinçaltınızı da bu iş için kullanmanızı istiyorum. Zira bilmelisiniz ki bilinçaltınız bilincinizden daha iyi bir motivasyon aracıdır. Çünkü bilinçaltı bilinç gibi sorgulamaz, belli filtrelerden geçirerek etkisini zayıflatmaz ya da gözden kaçırmaz. İsterseniz önce bilinçaltınızın neler yaptığını ve neden bizim için bilinçten daha profesyonel bir motivasyon koçu olduğunu öğrenelim. Sonra da bu iş için gerekli olan sistemi beraberce inceleyelim.

Amerika’da bilinçaltı için kullanılan genel söylem şudur: “Bir gemi düşünün, bütün tayfaları bilinçaltıdır. Her şeyi yapan onlardır. Bilinç de kaptandır. Kaptan emir verir, duygularıyla ‘şunu yapma’ derse, bilinçaltı ona itaat eder. Çünkü gemiyi kontrol eden esas işi yapan bilinçaltıdır.” Bu söyleme göre biz bilincimizi okul, öğrenme ya da kurslar vasıtasıyla eğitmeye ve onu motivasyonda kullanmaya çalışırken asıl işi yapan bilinçaltını yani beynimizin tayfalarını kendi haline bırakır, onlara işin aslını öğretmeyiz. Düşünün ki eğer bilinçaltına bunu öğretebilirsek, o zaman kaptanın söylediği motivasyon işini tayfalar da anlayacak ve ortaya tam bir takım çalışması çıkacaktır. Başarı takım çalışmasıyla daha çabuk ve etkili gelir. Peki, bilinçaltına bu işi yapmayı nasıl öğretebiliriz? Bunun çok basit birkaç yolu vardır. Bunlardan biri beynimize doğru ve kolay öğrenmeyi öğretmektir. Beynimizde yaklaşık 100 milyar nöron var olduğu düşünülüyor. Bunlar birbiri ile sınırsız bağlantı kurulabilme ve bu sayede öğrenme yeteneğine sahip. Yani eğer kolay ve basit öğrenmeyi istiyorsak, bu bağ yapısını kuvvetlendirmemiz gerekir. Bunun da en basit yolu Subliminal olarak mesaj formlarını bilinçaltımızdaki nöron bağ yapısına bırakmaktan geçer.

 

Yazılım Sistemleri Bilinçaltınızı Ateşleyin

Subliminal mesajlar kısaca bilincimizin ilk başta anlayamadığı ama çeşitli sistemlerle gizlenmiş, bilinçaltımıza yönelik mesaj ve şifreler bütünüdür. Amaç bilincin algılayamaması ve bu sayede mesajı kendi oluşturduğu sistemlere göre filtreleyerek zayıflatmamasıdır. Bu sayede vermek istediğiniz mesaj bilincin kritik filtresinden geçmez, direkt bilinçaltına iner. Bilinçaltı ise herhangi bir sorgulama ya da filtreleme yapmadığı için mesajı ihtiyaç halinde kullanılmak üzere saklar. İsterseniz bir örnekle açıklayalım. Mesela kendine güven sorununuz var ve bu konuda kendinizi motive etmek istiyorsunuz. Bunun için ilk yapmanız gereken bilinçaltınıza mesaj gömebilen bir yazılım edinmenizdir. Bu konuda binlerce yazılım var ama siz kendi işinize göre bir tane seçmek zorundasınız. Mesela devamlı bilgisayar başında oturan bir bankacısıysanız o zaman öncelikle görsel bir yazılım kullanacaksınız. Bu konuda etkili bir yazılım olan Subliminal Vision Pro sizin için idealdir. Programı çalıştırdığınızda program kendisini arka planda saklar ve istediğiniz mesajları gözünüzün algılayamayacağı bir frekansta tekrar tekrar yayınlar. Bilinciniz bunu algılayamadığı için yaptığı rutin işine devam eder ama bilinçaltı bu mesajları alır ve motivasyon ihtiyacı zamanında kullanır.

Yapmanız gereken “kendime güveniyorum”, “kendime güvenim tam” gibi pozitif mesajları programa yükleyerek bilinçaltına atılmasını sağlamaktır.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

 

Diyelim ki devamlı hareket halinde bir şoförsünüz ve bilgisayar kullanmaya zamanınız yok. O zaman istediğiniz bir müzik dosyasının içerisine bu motivasyon mesajlarını gömüyorsunuz ve başlıyorsunuz dinlemeye. Bilinciniz beğendiğiniz müziği dinlerken, bilinçaltınız motive olmaya başlar bile. Bunun içinde kullanabileceğiniz program Subliminal Recorder Sistem olabilir. Bu program, istediğiniz müzik dosyaları üzerine bilinçaltına yönelik istediğiniz mesajları gömer ve size motivasyon ile ilgili subliminal destek dosyaları yaratır.

Son derece profesyonel sistemler olan bu yazılımlar tamamen bilinçaltınızı eğitmeye yönelik yazılımlardır ve binlerce kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. O zaman hemen oturun bilgisayarın başına ve kendinizi motive etmeye başlayın. Zararın neresinden dönerseniz kârdır.

 

Serkan Ertem

www.beyingucu.gencgelisim.com

 

Bir önceki yazımız olan Dikkat Çeken Değil Etkileyen İnsan Olmak başlıklı makalemizde dikkat çeken değil etkileyen insan olmak, etkileyen insan olmak ve etkileyen insanın özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir