Neuro Linguistik Programlama Nedir?

Written By: Beyin Gücü - Nis• 23•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

nlp

 

Görme, duyma, tat ve koku alma, dokunma duygularınızı kullanarak, dış dünya ile ilgili deneyimlerinizi bilinçli ya da bilinçaltı düşüncelere dönüştüren nörolojik süreçlerle ilgilidir.

 

Linguistik : Dilin, deneyimlerinize anlam kazandırmak ve bu deneyimleri kendinize ya da başkalarına iletmek için kullanımıyla ilgilidir. Dili kullanma biçiminiz, kimliğinizin ve düşünce biçiminizin dışavurumudur.

 

Programlama: Her davranış, bir dizi düşünce ve tutum sonucu oluşur. Bu diziyi (düşünceleri, tutumları vb.) belirleyerek, davranışları kodlayıp, altyapıları (alt sistemleri?) tanıyabilirsiniz. Deneyimleri irdeleyerek, oluşum basamaklarını belirleyebilir, hedefe ulaşmak için onları yeniden düzenleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz Sonuçlar ve bu sonuçların sözün ve çevrenizdekilerin, başkalarının üzerindeki Etkileri, sizin Kişisel Programlarınızın ürünüdür.”

 

NLP/Cengiz Erengil/Akis Kitap

www.beyingucu.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Muvaffak Olmanın Şartlarından Biri de Yetenek Geliştirmektir başlıklı makalemizde başarı ve yetenek, başarılı olmak ve muvaffak olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir