Naturaji Testi: Kim Olduğunu Keşfetmek İster misin?

Written By: Beyin Gücü - Nis• 01•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

naturaji

Naturaji ilmi karmaşık bir sistem uygular ve okuyucunun soru ve yanıt arasında kuracağı mantık bağını devre dışı bırakarak, onun temelindeki gizli kalan yönleri açığa çıkartır. Bu yöntemden kimse kaçamaz.Ne kadar zeki, ne kadar akıllı, ne kadar bilgili ve eğitimli olursanız olun, Naturaji ilmine dayanılarak hazırlanmış bu testi yanıltma şansınız yoktur. Her defasında kendi gerçekliğinize ve duygularınızın derinliklerinde kalan gizli yönleriniz ve kişilik ile karakterinizin gizlemeye çalıştığınız yönlerini açığa çıkarır.

Bundan dolayı, Naturaji bir çeşit büyü ile çalışır ve insanın kendinden kaçmasını engelleyecek yöntemleri kullanır. Naturaji için “Kırmızı” her zaman ateşi ya da aşkı sembolize etmez. Bazen melankoli ve başarısızlık anlamına da gelir. Naturaji için “Kartal” her zaman zirveyi ya da gücü temsil etmez, duruma göre alçaklığın ve başarısızlığın da sembolü olabilir.

Naturaji testi, kendinize ayna tutmanızı sağlayacak ve bu sayede eksik ve fazla yönlerinizi, zayıf ve güçlü yanlarınızı öğrenerek kendi gerçekliğiniz ile yüzleşeceksiniz.

Şimdi vakit kaybetmeden başlayalım testimize…

Varsayalım, Vahşi Batı’da yaşıyorsunuz ve bir at sırtında yolculuk yapıyorsunuz. Dinlenmek için durdunuz ve bulunduğunuz yerde üç tane ağaç var. Birinci ağaç bir “Çınar” ağacı, ikinci ağaç bir “Abanoz” ağacı, üçüncü ağaç da bir “Demir” ağacı olsun. Atınızı hangi ağaca bağlardınız?

ÇINAR ağacını seçtiyseniz:

Siz, hayatınızdaki en ufak değişiklikten bile rahatsız olan bir insansınız. Kafanıza göre bir düzeniniz var ve bu düzenin hiçbir şekilde bozulmasını istemiyorsunuz. Sadece bu nedenle yeni olan her şeyden uzak duruyorsunuz. Değil herhangi bir konuda risk almak, gece eve dönme saatiniz bile değişmiyor. Dahası, bu durum giderek daha fazla asosyalleşmenize neden oluyor. İnsanlardan sıkılmaya başladınız ve hayatınız neredeyse dört duvar arasında; televizyon, kitaplar, müzik, video filmleri ve internette geçecek.

Çaresi:

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Farkındaysanız siz sosyal, araştıran, risk alan, korkmayan, çekinmeden yeniliklerin peşinde dolaşan, doğayı, başka insanları tanıyan, her şey ile korkmadan haşır neşir olan insanların ürettiği kitaplar, yazılar, müzikler ve eserlerin hızlı bir tüketicisiniz. Bir izleyicisiniz, izlenimcisiniz. Yapmanız gereken ise biraz da dışavurumcu olmak. Korkmadan kültür ve his dünyanızın küplerini başkaları ile doldurmanız gerekmekte. Hayat kısa, kendinizi başkalarına ve başka şeylere açın. Doğayı kendinize örnek alın; doğada asla düz bir çizgi yoktur, bir karmaşa vardır. Çünkü enerji ve canlılık, karmaşadan ve farklılıkların birbirileri ile çatışmasından ortaya çıkar. Çarpışmaktan çekinmeyin. Bir şeyler kaybedecek olsanız bile, kazanacaklarınız çok daha fazla olacaktır.

ABANOZ ağacını seçtiyseniz:

Siz sanki başkaları için yaşayan bir insansınız. Başkalarının hakkınızdaki düşünceleri sizin için bir saplantı haline gelmiş. “Başkaları ne der?” kaygısı hayatınızı zehir ediyor. Bir sandviç yedikten sonra bile, dişinizde bir şey kaldı mı diye hemen ayna karşısına koşmaktasınız. “Başkaları ne der?” korkusu ile pahalı kıyafetler alıyorsunuz ve kazancınızın çoğu bunlara gidiyor. Eğer bekârsanız (büyük ihtimalle hala evlenemediniz), potansiyel adayların size yakıştırılmayacağını, ailenizin ya da arkadaşlarınızın eş adayını beğenmeyeceğini düşündüğünüzden kimse ile bir ilişki içine giremiyorsunuz.

Çaresi:

Unutmayın, başkaları cehennemdir. Hayatınızı “Başkaları ne der?” korkusu ile harcamayın. Siz ne yaparsanız yapın, insanlar mutlaka arkanızdan konuşacak ve yüzünüze gülecektir. Düğününüzü milyonlarca lira harcayıp en pahalı salonda yapsanız bile, başkaları mutlaka bir eksiğini bulacaktır. Başkalarını boş verin artık. Başkaları önemli değildir. İçinizden geldiği gibi yaşamaya çalışın.

DEMİR ağacını seçtiyseniz:

Siz ailenize, özellikle babanıza tapacak kadar değer veriyorsunuz. Onlar için kendinizi çok yıpratıyorsunuz. Erkekseniz babanız gibi bir erkek olmak, kadınsanız babanız gibi bir erkekle evlenmek istiyorsunuz. Babanız gerçekten bir kahraman olmalı. Çok başarılı, toplum tarafından çok değer verilen biri. Otoriter ve bilgili, sözü kanun gibi… Bu yüzden ciddi sıkıntılar çekiyorsunuz. Ailenize layık bir insan olabilmek için aşırı mücadele ediyorsunuz ve bu da sizi çok yıpratıyor. Sürekli diken üzerindesiniz.

Çaresi:

Babanız gibi adamlar kırk yılda bir çıkar. Sayıları azdır. Babanızla yarışmaya ya da babanız gibi birini bulmaya çalışmayın, çok yorulursunuz. Bazen çocukları babalarını geçemez, zaten geçmeleri de gerekmez. Ya da eşinizin, babanız kadar değerli bir insan olması da şart değildir. Artık aileniz için çırpınmayı bırakın, emin olun, bir sıkıntısı olduğunda ve başkasından yardım alamadığında herkes başının çaresine bakacak bir yol bulur. İsterseniz sizden yardım isteyen bir aile üyenizin yardım talebini reddedin ve kısa zamanda nasıl başının çaresine baktığını görün; ama siz bundan vazgeçmezseniz onlar asla başlarının çaresine bakmak için uğraşmazlar.

 

www.beyingucu.gencgeliism.com

Bir önceki yazımız olan Genç Mizah başlıklı makalemizde espiriler, genç mizah ve komik hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir