Mutluluğun 5 Altın Anahtarı

Written By: Beyin Gücü - May• 19•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

aliskanlik turleri

 

İnanç: Bazen bir kardelene baktığınızda görürsünüz O’nun büyüklüğünü. Bazen yemyeşil doğayla birleşen gökyüzünde hissedersiniz varlığını. Pembe bulutların altındaki gökkuşağında, küçücük bir dağ evinin şöminesindeki o tatlı alevin sıcaklığında, bir papatyanın sarısında, bir küçük serçenin fısıltısında, eflatun lavantaların gizeminde, mor salkımlı sümbüllerin size tatlı tatlı seslenişinde… Heybetli dağların gizemindeki ayrıntıları düşününce Yaratıcı’nın büyüklüğünü ve güzelliğini de keşfedersiniz. Ve bu keşif inanç tohumları eker kalbinize.

Müzik: Evreni keşfetmek, kendimizi keşfetmektir. Sonrasında tatlı melodilerle dolar ruhumuz. Bütün sesler doğanın ritminin insan zihnindeki düşleri ve haykırışlarıdır. Sesler ritim olduğunda şarkıya, şarkılarsa evrenin başka bir boyutuna götürebilir bizi. Yaşamayı hissetmek için önce inanmak, sonra duyumsamak lazım müziği.

Kahkaha: Kahkahalar çınladığında dört bir yanda her şey yeni baştan var olur, var olma sevinciyle dolar insan. Kahkahayı öldürürseniz neşeyi ve hayatınızı da öldürürsünüz. Yaşamın eğlenceli taraflarına odaklandığımızda kaliteli hayatın sırlarını elde edersiniz.

Düşler: Hayallerimize doğru güvenle ilerlemeliyiz. Bizi yaşama bağlayan, hayallerin gerçek hayata yansıma umududur.

Aşk: Aşkta güneşin sonsuzluğu gibi düşünün kendinizi. Sevginiz özgürdür ama tek değildir. Süreklidir ama sınırlı değildir. Sevdiğiniz sizin devamınız değil, sizden bağımsız bir bireydir; ama sizin ışığınızın yansımalarını taşır. Hoşgörünüz ve esneklik kabiliyetiniz arttıkça aşkınızın mükemmelliği doruğa ulaşır. Ne var ki, karşınızdaki kişi aşkın güzelliğini hazmedememişse, aşkınızı hak etmiyor demektir. Sevginizde yalnızlığa hazır olun derim. Aşkınızı maddiyatla karıştırmayın. Bu maddiyatçı ilişkinin, ruhsal ve zihinsel olgunlaşma vuku bulmadan oluştuğunda, ilerideki yaşamda son derece tartışmalı ve huzursuz tablolara dönüştüğünü görüyoruz. Sadece maddi beklentilerle var olan bir ilişki, yaşam tarzını zorlaştırır ve fakirleştirir. Bazen setler koyuşumuz ilişkimizi yanlış yönlendirmemize neden olur. Oysa aşk sonsuzdur.

 

Yelda Aydın

www.beyingucu.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Sorunlarınızın Üstesinden Gelin! başlıklı makalemizde bilinçaltı telkinler, sorunlarınızın üstesinden gelin ve telkin cdler hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir