Mike George’un Beş Adımda Meditasyon Uygulaması

Written By: Beyin Gücü - Nis• 25•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

meditasyon cesitleri

 

İlk olarak Enerjinizi Geriye Çekin (withdraw). Enerjinizi zihinsel olarak çevrenizdeki her şeyden geriye çekin. Hiçbir şeyi reddetmeyin ve hiçbir şeye direnç göstermeyin. Sadece dikkatinizi içinize yöneltin. Bir kaplumbağanın başını gövdesinin içine çekişini hayal edin.

 

İkinci olarak Odaklanacağınız bir Bilinç noktası yaratın. Alnınızın ortasında bir nokta olduğunu hayal edin ve oraya odaklanın (focus). Bu noktanın Parlayan bir yıldız olduğunu hayal edin. Bu size Olumlu Enerji sağlayacaktır. Kendinizi iyi hissedeceksiniz.

 

Üçüncü olarak bir Olumlama Cümlesini içinizden tekrarlayın (affirm). Kendinizle ilgili olarak “Ben bilinçli bir varlığım”, “Ben huzurlu bir ruhum” gibi olumlu düşünce ve imgeler üretin.

 

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Dördüncü olarak enerjinizi ‘Huzur’ üzerinde odaklayın. Huzuru meditasyon konunuz yapın. Siz huzura odaklandıkça, huzur düşüncesi huzur duygusuna dönüşecek ve bu duygu yaşamınızı huzurla dolduracaktır.

 

Beşinci olarak Deneyimi ya da Gerçekleştirmeyi yaşayın. Bu huzur duygusunu tüm dikkatinizi vererek besleyin. Onu geliştirin.

 

Bu meditasyon sizin kendinizi gerçekleştirmenizin (self realisation) başlangıcı olacaktır.

 

NLP/Cengiz Erengil/Akis Kitap

www.beyingucu.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Beynimiz Kullanıldıkça Çalışır başlıklı makalemizde beyin, beyin bedava ve beyin kullanıldıkça çalışır hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir