Metaprogram Sıralamalarla İlgilidir

Written By: Beyin Gücü - May• 12•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

beyin-gucu

 

Bazı insanlar vardır kaba tabiriyle herşeyi kendinden tarafa yontar. Bu tür insanların bencil olduğu da söylenebilir. Kendine göre sıralama yapan insanlar çoğu zaman kendilerini ön planda tuttuklarından kendileri ile ilgilenmekte, başkalarını hiçe saymaktadırlar. Sıralamayı kendilerine gere değilde başkalarına göre yapanlar, insanlarla doğrudan irtibatı gerektiren işlerde çok daha faydalıdırlar. Örneğin bir hava yolu şirketinde başkalarına göre sıralama yapanlar tercih edilebilirler.

Bir işe adam almak durumunda iseniz insanların ne tür bir sıralamaya sahip olduğunu bilmeniz faydalı olacaktır. Çünkü doğru adamı doğru işe yerleştirmek verimi artıracaktır.

İnsanların kendilerine göre mi yoksa başkalarına göre mi sıralama yaptıklarını anlamak için;

-Dikkatle gözlemleyin,

-Neler söylediğini dinleyin,

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

-Kullandığı mecazları öğrenin.

-Ayrıca diğer insanlara yöneliyor ve yüz ifadeleri diğerlerinin ne söylediği ile ilgileniyor mu? Başkalarına yönelen ve onları dikkatle dinleyen, gerek gülerek, gerek göz temasına girerek, gerekse destek vererek dinleyen kişiler başkalarına göre sıralama yapıyor demektir. Kendini ön plana çıkartmayan bu tipler tam bir dava ve misyon adamıdır.

Aksine diğerleri konuşurken kendi dünyasına dalanlar ise kendilerine göre sıralama yapıyor demektir.

Elbette arasıra insan kendine göre de sıralama yapar. Zaten bu da gereklidir. Önemli olan yaptığınız sıralamanın size istediğiniz sonucu verip vermemesidir.

 

 

NLP ile Başarı/Yücel Gökmen

www.beyingucu.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Şüphecilik başlıklı makalemizde insanı mutsuz eden şeyler, şüphecilik ve sürekli kuşku hali hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir