İnsan Beyni

Written By: Beyin Gücü - May• 02•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

beyin-gucu

Beynin, konsantrasyon ve toparlanmış irade ile yönlendirilen gücü karşısında hiçbir güç duramaz.

Bir bütün olarak insan, tam olarak anlaşılamamıştır. Ama özellikle insan beyni bilim adamlarının hakkında çok az bilgiye sahip olduğu bir organımızdır. Beyin bu meçhuliyetini korurken bilimadamları bu organımız ile ilgili ilginç ve inanılması güç bilgiler de sunmaya devam etmektedirler.

Bilimadamlarına göre insan beyni büyüklüğünde bir bilgisayar yapmak mümkün olsa, bu bilgisayarın üç tane dünya büyüklüğünde olması gerekiyor. Ve bu bilgisayarı çalıştırmak için İstanbul’a verilen elektrik enerjisi kadar enerji gerekiyor. Düşünebiliyor musunuz?

Yine bir gram beynin bütün dünyadaki telekominikasyon sistemlerinden daha fazla, hücreler arası bağlantı ihtiva ettiği ileri sürülmektedir. İnsan beyninde 140-150 milyar hücre var ve beyin yaklaşık 1,5 kg. Zeka geriliği olan bir insanın beyni bile dünyada telekominikasyon sistemlerinden daha çok bağlantı ihtiva ediyor.

İnsan beyni kas sisteminden oluşmadığı için yorulmaz. Ancak sıkılır. Beynimizi Richard Bandler’in dediği gibi kapama düğmesi olmayan bir makinaya benzetebiliriz. Siz ona yapacak bir iş vermezseniz sıkılıncaya kadar aynı işi yapmaya devam eder.

Düşünün dünyanın yedi harikasını yapan insandır yani beynidir. Siz bu gücü hayatınıza, yaşantınıza yansıttığınızda düşünün sonuç ne olur?

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Ben size kendi gücünüze güvenmenizi ve bu gücün farkına varmanızı gerektirecek bilgilerden bahsetmek istiyorum yine. Acaba insan, beyninin kapasitesini biliyor mu? Acaba bir ev aletini kullanmasını bildiğimiz kadar beynimizi kullanmayı biliyor muyuz?

Beyin, vücut ağırlığının %2’sini oluştururken vücut için gerekli oksijenin %20’sini (bazılarına göre %40’ını, kullanır. Acaba niye? Çok garip değil mi?

Beynin böyle bir ihtiyacının olması; insanlar için beynin mükemmel bir kaynak olduğunu ortaya koymaktadır.

En fazla ileriye giden ok en çok geriye çekilmiş yaydan çıkar.

 

NLP ile Başarı/Yücel Gökmen/Akis Kitap

www.beyingucu.gencgelisim.com

 

Bir önceki yazımız olan Resul Yavuz ile İşgal’in Sancılı Yılları başlıklı makalemizde işgal yılları, işgalin sancılı yılları ve işgalin sancılı yılları kitabı hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir