Büyük Düşünme Korkusu

Written By: Beyin Gücü - Haz• 02•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

dusunce

 

Bir devlet dairesinde memur olmak isteyen çok insan vardır.  Üniversitelerin devletle çalışma garantisi olan bölümleri en yüksek puanla öğrenci alan bölümlerdir. Bu bölümleri tercih eden öğrenciler birçoğu bu alana ilgi duyup duymadıklarına bakmazlar. Onları ilgilendiren en önemli faktör; mezun olduklarında garantili bir iş sahibi olacakları düşüncesidir. Tabi buradaki “Garantili” kavramı sadece zihinlerine ait bir kalıptır.

Bu insanların büyük hayalleri hiç mi yoktur? Elbette ki vardır. Peki, neden o alanları tercih etmezler? Çünkü büyük düşünmekten korkmaktadırlar. Çünkü yapabileceklerine, başarabileceklerine, altından kalkabileceklerine inanmıyorlardır. Çünkü risk alacak kadar cesur değillerdir. Çünkü aileler ne istiyorsa onu yapma ihtiyacı duyuyorlardır. Çünkü kendilerini karar verecek güçte görmüyorlardır.

 

 

Müge Kasaroğlu

www.beyingucu.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Mazeretlerinizi Belirleyin başlıklı makalemizde mazeret üretmek, mazeretler ve mazeretlerden kurtulmak hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir