Beyninize Doğru Bakmanın On Yolu

Written By: Beyin Gücü - Nis• 02•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

beyin-3

 

  1. Ona ihtiyacı olan suyu verin. Beynin elektronik yapısının sağlıklı ve verimli çalışması için çok suya ihtiyacı vardır.
  2. Düzenli gevşeme hareketleri yapın. Beynin çok fazla oksijenli kana ihtiyacı vardır. Sadece ayağa kalkmak bile %20 daha fazla oksijenin beyne gitmesini sağlar.
  3. Her zaman önce büyük resmi beyninize vermeye çalışın. Beyin her zaman ilişkiler kurmaya çalışır, önce büyük resmi vermek, belirli bir konu hakkında bildikleri ile öğrendiklerini ilişkilendirmek için beyne zaman kazandıracaktır.
  4. İnsanlarla uzun süre konuşmaktan kaçının. Eğer konuşan kişi çok iyi bir iletişimci değilse, beyniniz sadece çok az bilgi alabilecektir. Bu nedenle 20 dakika kadar sonra kapanacaktır.
  5. Bilgi edinme yollarınızı çeşitlendirin. Öğrenme stilleri farklıdır, kimileri görselken, kimileri işitsel, kimileri dokunsaldır.
  6. Konsantrasyon sürenizi belirleyin. Akıcı bir şekilde çalışırken devam edip, her 20 veya 30 dakikada bir mola vererek zihninizi ayakta tutabilirsiniz.
  7. Büyük şeyleri ulaşılabilir küçük parçalara ayırın. Büyük konulara göre küçüklerle beyin çok daha kolay baş eder.
  8. Çalışmanıza eğlence katın. Güldüğünüzde beyin, endorfin adı verilen rahatlatıcı bir kimyasal salgılar.
  9. Eğer kolaylıkla baş etmek istiyorsanız, korku oluşturmayın. Stres altında beyin sadece hayatta kalmayı düşünür ve yaptığı her ne varsa her şeye kendisini kapatır.
  10. Yeterince uyuduğunuza emin olun. Her insanın uyku ihtiyacı farklı olsa da, herkesin en az yedi saat kaliteli gece uykusuna ihtiyacı vardır. Beyniniz yorgun olduğunda iyi çalışmaz.

Cemal Kondu

www.beyingucu.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Naturaji Testi: Kim Olduğunu Keşfetmek İster misin? başlıklı makalemizde kim olduğunu keşfet testi, kim olduğunu keşfetmek ister misin ve naturaji hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir