Beyin Gelişimi 40’lı Yaşlara Kadar Devam Ediyor

Written By: Beyin Gücü - May• 22•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

basarida hayal kurmanin etkisi

 

Bilim adamları, beynin fiziksel gelişimini çocukluğun ilk dönemlerinde tamamladığını düşünüyordu ancak yeni bir araştırma, beynin orta yaşlarda da gelişmeye devam ettiğini ortaya koydu.

Daily Telegraph’taki habere göre, yapılan beyin taramalarında, alnın  arkasındaki prefrontal korteksin 30’lu ve 40’lı yaşlarda da şekil değiştirmeye  devam ettiği belirlendi. Bulgu oldukça önemli; çünkü prefrontal korteksin insanı insan yapan  önemli bir beyin bölgesi olduğu düşünülüyor. Söz konusu bölgenin karar alma, toplumsal iletişim ve diğer pek çok kişilik özelliğini belirlediği de tahmin ediliyor.

Bulguyu  İngiliz Nöroloji Sempozyumu’nda sunan Universty College London’dan Prof. Sarah-Jayne Blakemore, bundan 10 yıl önce insan beyninin gelişmesinin çocuklukta  tamamlandığının düşünüldüğünü belirterek, “Ancak beyin taramalarında bunun  doğru olmadığını ve beynin 40’lı yaşların sonuna kadar gelişmeye devam ettiğini gördük” dedi.

Araştırmaya göre, beyin ergenliğin sonlarına doğru yeniden düzenleniyor ve 30’larla 40’larda gelişmeye devam ediyor.

 

www.beyingucu.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Fazla Hayal Mutluluğu Bozar başlıklı makalemizde fazla hayal kurmak, fazla hayal mutluluğu bozar ve mutluluğu bozan şeyler hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir