Acısıyla Tatlısıyla Hayatı Sevin Sevdirin

Written By: Beyin Gücü - Tem• 16•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

35 yasina gelmeden

BAŞARDIM BİTTİ mantığı sizden uzak olmalıdır. BAŞARINIZI HEP O DORUKTA VE CANLI TUTMAK zorunluluğundasınız. TABİİ DEVAMINI İSTİYORSANIZ…

Mutlusunuz, kendinizi beğeniyorsunuz ve kendinizi başarma duygusuyla, aşırı şekilde takdir ediyorsunuz. Bu sizin en doğal hakkınız. Eğer bu hakla ve duyguyla yetinmeye kalkışırsanız, tembellik tuzağına düşer, yakaladığınız noktada, yerinizde saymaya başlarsınız. Yerinizde koşar gibi görünmemelisiniz. Koşarak mesafe kat etmeye devam etmelisiniz. Hayat oyuncularının yaşam gereğidir bu… Tabii başarının devamı adına da… Şunu asla unutmamalısınız: Başarınızın dışında da, yeni başarılar vardır. Hep olmuştur. Hep olacaktır.

Hal böyle olunca, başardığınız noktada durmak, o noktada kalmak mantığı, sizi yıkabilir. Hatta giderek yok edebilir. Yeni yeni oluşacak konulara, yepyeni ve güçlü tavrınızla ayak uydurmak, o duruşu almak zorundasınız. Olayların kendiliğinden bir yola kanalize olabileceğini asla düşünmemelisiniz. Bugün her şey güzel olabilir ama yarını aynı şekilde garanti edemeyeceğinizi bilmelisiniz. Dolayısıyla kendinizle, maddeleri doğru olan mukaveleler yazıp, imzalayarak, şu ana kadar yazdıklarımı uygulayıp, imzaladığınız mukavele maddelerini yerine getirme çabasında olmalısınız. Sürekli başarılı olduğunuz konularda, aynaya tebessümle bakarken, “NEYİ DOĞRU YAPTIM DA, BU SONUCU ELDE ETTİM?” diye kendinize soru sormalısınız. Eğer kendinize doğru yanıt verirseniz, sizi gerçekten başarıya ulaştıran her şeyin nerede, nasıl, hangi şartlarda olduğunu bileceksiniz. Doğal olarak yarın yaratacaklarınız veya uygulayacaklarınıza ışık tutmuş olacaksınız. Bu da sıkı, dürüst ve disiplinli çabalarınızın karşılığının göstergesidir. John Milton şöyle diyor: “AKIL KENDİ MEKANINDA CENNETİ CEHENNEM, CEHENNEMİ CENNET YAPABİLİR…”

 

Kazım Eryüksel

www.kisiselgelisim.co

Bir önceki yazımız olan Acele İş başlıklı makalemizde Acele İş, çocukların kaleminden öyküler ve dostluk öyküleri hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir