3. Aydan İtibaren Bebek Gelişimi

Written By: Beyin Gücü - Nis• 13•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

baba ogul

Bebek, 3 ay içinde kucağınıza aldığınızda kafasını dik tutabilmeye ve hareket eden şeyleri izlemeye başlar. 3-4. aydan itibaren destekle oturabilirler. Refleksleri yavaş yavaş azalmaya başlar ve istemli kontrol gelişir.

Etrafıyla ilgilenmeye başlar, yatmak değil oturmak ya da dolaştırılmak ister. Karnının üstüne yattığında elleriyle itip minik emeklemeler yapar. Uzanıp cisimleri iki eliyle kavrar, biraz inceleyip sonra ağzına götürür. Kendi kendine oynayabilir.

Tek heceler 5. aylarda çıkmaya başlayabilir, ancak anlamlı değildir. 4-8 ay arasında hecelemeye başlarlar. Bebeğinizle konuşmanız duygusal gelişimi için faydalı olacaktır.

Bebeğinizin kişiliği belirginleşmeye başlar. Size tüm yüzü ve vücuduyla yanıt vermesi yakındır. İnsan sesi duyduğunda başını sesi duyduğu yöne çevirir ve gülümsemeye gülümseyerek yanıt verir.

Çocuk büyüdükçe tepkileri farklılaşmaya başlar; sözlü tepkiler artar, motor tepkiler azalır.

 

www.beyingucu.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Başarıya Ulaştıran Sözler: Başarı ve Hedeflere Ulaşma- Başarısızlık başlıklı makalemizde Başarı ve Hedeflere Ulaşma, Başarısızlık ve Başarıya Ulaştıran Sözler hakkında bilgiler verilmektedir.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir